Wielka Liga Czytelników

         
 
 
W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła po raz kolejny  przystąpiła do  Ogólnopolskich Mistrzostw Powiatowych Wielkiej Ligi Czytelników. Głównym celem konkursu jest promocja czytelnictwa, w tym rodzinnego czytania. „Wielka Liga Czytelników” to największy konkurs czytelniczy dla dzieci i młodzieży. To także ogólnopolska akcja czytania książek, w której wspólna przygoda z bohaterami literackimi, nie kończy się tuż po ostatniej stronie. Nasi uczestnicy mierzą się również z testem dotyczącym lektury. To zestaw zagadek, pytań i łamigłówek z różnych dziedzin. Umiejętność korzystania z przeczytanej lektury, innych źródeł wiedzy oraz z własnej wyobraźni mile widziana. Masz problem z którymś zadaniem, rozwiąż test razem z członkiem rodziny, nie zawahaj się zapytać bibliotekarza, czy nauczyciela. Nie liczy się ilość, choć wiemy, że ta zabawa jest wciągająca. Najważniejsze są korzyści, jakie płyną z każdej przeczytanej książki.

Za każdą przeczytaną książkę i rozwiązany test, nasi uczestnicy są zdobywcami jednej sprawności. 

 

 

 

 
 
 
        
 
 
 
 
 
 
         W roku szkolnym 2019/2020 nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu Wielkiej Ligi Czytelników, tym razem w zupełnie innych okolicznościach niż planowaliśmy. Wzięło w nim udział 44 uczniów klas 1-8. Celem była promocja czytelnictwa jako ciekawej i rozwijającej formy spędzania czasu wolnego oraz wyłonienie najlepszych czytelników.
Młodzi czytelnicy najpierw indywidualnie zdobywali sprawności czytelnicze. Najlepsi przystąpili do testu kwalifikacyjnego, który odbył się online i wyłonił troje reprezentantów do drugiego etapu – powiatowego.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy zdobyli:
Tytuł Wicemistrza Powiatu w kategorii klas 1-4
Wiktoria Kucach - kl. 3 d
Oliwia Malinowska – kl. 3 d
Stanisław Stybor - kl. 3 d
Tytuł Mistrza Powiatu w kategorii klas 5 – 8
Zofia Czyżewska – kl. 5 f
Agata Mróz – kl. 6 d
Martyna Pietrzak – kl. 5 c

                                                               Dziękuję za ogromne zaangażowanie uczniom i rodzicom.
                                    Ewa Dudzińska

            

      Od listopada 2018 uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnopolskim konkursie „WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW”. W I etapie – szkolnym zadaniem dzieci było wypożyczenie wybranych przez siebie książek z listy konkursowej i rozwiązywanie przygotowanych testów. Uczniowie wytrwale rozwiązywali je w domu, podczas rodzinnego czytania. Wypełnione formularze oddawali do biblioteki, gdzie były oceniane. Aby zaliczyć test i uzyskać jedną z co najmniej sześciu sprawności, należało uzyskać minimum 80 punktów. Etap pierwszy trwał do 25 stycznia. Po feriach, 30 stycznia 2019 roku przeprowadziliśmy test kwalifikacyjny do etapu powiatowego konkursu „Wielka Liga Czytelników”. Do testu przystąpiło 6 uczniów z klas I – IV oraz 3 uczniów z klas V – VIII. Etap powiatowy odbył się 28 lutego w CKZIU przy ul. Karbowskiej 29. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny:
Wiktoria Kucach kl. 2 d,
Zofia Czyżewska kl. 4 f
Wiktor Garczyński z kl. 4 f
oraz
Weronika Iwańska kl. 5 d
Agata Mróz kl. 5 d
Oliwia Macikowska kl. 5 d 
       Drużyna klas I - IV zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 28 marca w Bydgoszczy.
 
Gratulujemy naszym najlepszym czytelnikom.