Pasowanie na czytelnika

   
   „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, 
                 jaką sobie ludzkość wymyśliła” 
                                          Wisława Szymborska

                                                                                

         Dnia 23.01. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika. Dla uczniów klas I nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki.                                           Głównym celem uroczystości jest zachęcanie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Podczas uroczystości uczniowie klas I obejrzeli „Legendę o warszawskim Bazyliszku” przygotowaną przez uczniów klasy 6b i 6c pod kierunkiem pani Marzanny Kłosowskiej, pani Jolanty Teodorskiej oraz pani Justyny Cybulskiej, a także występ taneczny w wykonaniu uczennic klasy 2b i 2c przygotowany przez panią dyrektor Ewę Hekert. Pierwszaki odgadywały bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni  i bajek. Następnie przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą czytać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Pani Dyrektor i Pani Wicedyrektor pasowały każdego z uczniów na czytelnika szkolnej biblioteki. 

Z tej okazji  dzieci otrzymały w prezencie Wyprawki Czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek”, przypominające o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania. 


 
 

  

 

           „Literki znam, już czytam sam”   

    

 

         

 

       31 marca 2022 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klas I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Zespół filmowo-teatralny „Suflerek” pod kierunkiem pani Marleny Boguckiej przygotował krótką część artystyczną. Pierwszaki odgadywały bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą czytać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika a pani Dyrektor pasowała każdego z uczniów na czytelnika szkolnej biblioteki. 

        Z tej okazji  dzieci otrzymały w prezencie Wyprawki Czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek”, przypominającej o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania. 

 
 


 

 

   

  

 

 

 

 

 
                                                              

 

 

 

 

 
     

 

 

 

 

 

 

 

 

„Książka jest przyjacielem,  który nigdy nie oszukuje.”   

                        Tristan Bernard


 

       Dnia 10 czerwca 2021 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klas I. Dla dzieci nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

       W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Specjalnie na tę okazję zespół wokalno-taneczny „Niedźwiadki” pod kierunkiem pani Justyny Cybulskiej oraz zespół filmowo-teatralny „Suflerek” pod kierunkiem pani Marleny Boguckiej przygotował krótką część artystyczną. Po przedstawieniu uczniowie klas I odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni  i bajek. Był Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Pinokio, Szewczyk Dratewka, Bajka o Rybaku i złotej rybce. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności gościa specjalnego - ” Książki” złożyli uroczyste przyrzeczenie:


                  My uczniowie pierwszej klasy,

                 Tobie książko przyrzekamy,

                 Że szanować Cię będziemy,

                 Krzywdy zrobić Ci nie damy,

                 Obowiązków czytelnika przestrzegać będziemy  pilnie,

                 i z Twych rad i Twych mądrości korzystać usilnie.

                                                                                           PRZYRZEKAMY.

       Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonała pani dyrektor Ewa Hekert. Na pamiątkę uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.

 


 
 
 
„ Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
           jaką sobie ludzkość wymyśliła.”
                                           Wisława Szymborska


Dnia 27 lutego 2020 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klasy I  na czytelnika biblioteki szkolnej. Pasowanie organizowane co roku przez bibliotekę, weszło już na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie,obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez zespół teatralny „Suflerek” oraz zespół wokalno – taneczny „Niedźwiadki”.
Uczniowie klas I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek.
Po wprowadzeniu w magiczny świat książek i biblioteki przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki.
„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
który puste życie napełnia światłem,
a puste serca wzruszeniem”.

                                                                      Kornel Makuszyński
               Dnia 6 marca 2019 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klas I na czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez zespół teatralny „Suflerek” oraz zespół wokalno – taneczny „Niedźwiadki”.
Uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę.
Odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek.
       Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej otrzymali pamiątkowy dyplom, który będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu.